Zagrajmy w Lightmatter

Lightmatter - przejście gry

Gdzie światła nie ma tam hanysa poślą

Zagrajmy w Lightmatter to film prezentujący moje przejście tej świetnej pierwszoosobowej przygodowej gry logicznej (link poniżej). Gra była inspirowana m.in. grą Portal, dlatego też można się w niej natknąć się na kilka easter eggów.

Gra w intrygujący sposób prowadzi gracza poprzez ciekawe zagwozdki, dlatego uważam, że jest jedną z najlepszych w swojej kategorii. Głównym przeciwnikiem w grze jest ciemność, dlatego też należy uważać na swoje kroki, by nie wpaść w otchłań czerni. Owe połączenie świetnej fabuły i niemęczące zagadki powoduje, że stawiam grę na topie moich gier z gatunku łamigłówek.

Najprzyjemniejsze są momenty, w których odgadnie się, co zrobić żeby przejść dalej. Po czym następuje nasze zdziwienie dające dużą satysfakcję: “a to tak ma być!”.

Łamanie swojej głowy na łamigłówkach w grze jest bardzo przyjemne, dlatego że nie są głupie ani trudne. Gra jest jednak dość krótka. Całość zajęła mi około 6 godzin, aż chciałoby się porozwiązywać więcej podobnych puzzli.

Podoba mi się oprawa graficzna gry, gdyż jest ona świetnie zrobiona. Styl jest prosty i jednocześnie bardzo ładny, co nadaje rozgrywce interesujący klimat.

Zagrajmy w Lightmatter

Ten walkthrough (gameplay) streamowałem na Twitchu, a ponieważ były to dwa streamy, to zostały one zarejestrowane jako dwa osobne skróty (highlighty):
https://www.twitch.tv/videos/815190704
https://www.twitch.tv/videos/816300660

Bezpośredni link do filmu na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=9VOtDrAFUtM

Post jest częścią postów dotyczących moich produkcji na Youtube, o czym pisałem w tym poście wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *