Wurm Online poradnik do gry

Wurm Online poradnik

Zasiadłem kiedyś przed kamerką aby postreamować Wurma i tak mnie naszło, że sobie pogram trochę i poopowiadam o grze. Tak powstał ten film pt. Wurm Online poradnik do gry (link poniżej).

O czym jest film?

Więc siadłem na konia, wybrałem trasę wokół centralnej części serwera Independence i zacząłem gadać. Mówię o tym, czym jest gra Wurm Online, jak zacząć i jak grać. Na filmie opisuję wiele podstawowych elementów rozgrywki, w tej tak zwanej “ultimate MMO”.

Opisuję między innymi takie kwestie jak to czym jest Wurm Online, czym się różni od innych podobnych gier i jak bardzo gra jest aktywna na lata 2020/21.

Odpowiadam na główne i najtrudniejsze chyba pytanie dotyczące rozgrywki: jak zacząć i jak przeżyć? Czyli od czego najlepiej zacząć i co potrzeba aby nie marnować czasu na zbędne i nieistotne na początku rzeczy. Jak poruszać się po świecie, jak walczyć i jak uciekać przed mobami aby przeżyć.

Oczywiście jedną z najważniejszych rzeczy jest w grze crafting. Więc opisuję gdzie najlepiej zbudować dom, jak zadbać o to aby swoje wybrane miejsce nie zostało rozkradzione. Wśród graczy popularne jest powiedzenie “Deed It Or Lose It” czyli, że lepiej zakupić teren pod swoją wioskę albo nie płacić nic i ją stracić. Swoje przedmioty i ruchome mienie można stracić, w sytuacji np. gdy ktoś inny pojawi się na tym samym miejscu i postawi swoje domki.

Poruszam również temat celów gry. Tych jest kilka ale ze względu na to, że jest to MMO to ciężko o jakieś stałe i konkretne. Dodatkowo gra jest chyba najbardziej grindową produkcją na rynku w swoim gatunku, więc osiągnIecie swoich celów może potrwać i kilka lat. A jest to też powód, dla którego wielu graczy odpada już po pierwszych kilku godzinach gry.

Wurm Online poradnik do gry

Film jest archiwalną transmisją streamu z mojego kanału Tomek72 na Twitchu. Jak widać mieszkam na serwerze Independence w wiosce o nazwie Dobra i dobrze mi z tym. A gram z przerwami od 2011 roku. I godom po śląsku 🙂

Bezpośredni link do filmu na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=aKKm3ZJepPs

Oryginalny zapis transmisji można znaleźć na Twitchu w tym miejscu: https://www.twitch.tv/videos/766555969

Strona oficjalna gierki: https://www.wurmonline.com/ oraz na Steam: https://store.steampowered.com/app/1179680/Wurm_Online/

Post jest częścią postów dotyczących moich produkcji na Youtube, o czym pisałem w tym poście wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *