Quarantine w kwarantannie – Zagrajmy w Quarantine

Zagrajmy w Qurantine

Quarantine w kwarantannie czyli: Zagrajmy w Quarantine. Film przedstawia moje dwa podstawowe przejścia dostępnej (głównej) kampanii w grze Quarantine. I to po śląsku. Pierwsza rozgrywka była porażką lecz drugą udało mi się wygrać. Jedna standardowa rozgrywka trwa średnio około godziny, w moim przypadku było podobnie – każde przejście około godziny.

Quarantine jest strategią turową w tematyce walki z chorobami. W grze kierujemy specjalistyczną agencją powołaną do walki z wirusami czy bakteriami, a cała rozgrywka operuje na mapie całego świata. Gra swoją mechaniką przypomina Plague Inc: Evolved, z tą różnicą, że w Quarantine walczymy z zakażeniami wirusowymi czy bakteryjnymi, a nie je powodujemy.

Główna rozgrywka polega na rekrutacji lekarzy i specjalistów, wysyłanie ich do zakażonych regionów, rozwijanie ich zdolności czy też badanie i ulepszanie dostępnych technologii, pomocnych do lepszego zwalczania zakażeń. Dodatkowo wydarzenia i elementy w grze pojawiają się losowo, co sprawia, że kolejna rozgrywka może być kompletnie inna.

Jak pisałem wyżej grałem dwa razy. Za pierwszym razem trochę próbując ogarnąć mechanikę i możliwości niejako pozwoliłem sobie na porażkę. W drugim podejściu, już będąc bardziej pewnym siebie, doprowadziłem świat do zwycięstwa nad złymi mikrobami.

Bezpośredni link do filmu Zagrajmy w Quarantine: https://www.youtube.com/watch?v=LYjzPJPjQxg

Ten walkthrough (gameplay) był streamowany na Twitchu i został zarejestrowany jako skrót (highlight): https://www.twitch.tv/videos/618018443

Gra na Steamie: https://store.steampowered.com/app/489370/Quarantine/
O grze do poczytania w Encyklopedii Gier: https://www.gry-online.pl/gry/quarantine/zc4b0f

Post jest częścią postów dotyczących moich produkcji na Youtube, o czym pisałem w tym poście wcześniej.