Pokimane 2019

Kto to jest streamer?

Streamer to osoba, która poprzez Internet transmituje na żywo obraz swojego otoczenia lub wydarzeń na swoim monitorze. Transmisje mogą się odbywać wraz z obrazem samego siebie na tle gry lub otoczenia z wykorzystaniem kamerki internetowej. Do komunikacji ze swoimi widzami streamerzy wykorzystują czat.

Streamer może transmitować obraz z ekranu swojego monitora prezentując zmagania w grze komputerowej lub przedstawiając inne wydarzenia w Internecie. Streamerzy często korzystają z kamerek internetowych do przedstawiania samego siebie.

Sodapoppin i Greekgodx na TwitchCon 2018
Streamerzy Sodapoppin (po lewej) i Greekgodx na TwitchCon 2018.
Źródło: commons.wikimedia.org na licencji Creative Commons.

Popularne tu są zwykłe rozmowy z czatem, prezentacje swoich zdolności np. muzycznych, graficznych, sportowych. Streamerzy mogą transmitować również inne treści, jak np. filmy, seriale czy też innego rodzaju wydarzenia ze swojej dziedziny.

Kolejną grupą są streamerzy przedstawiający otoczenie, w którym się znajdują i są to zazwyczaj osoby podróżujące lub zwiedzające miejsca publiczne. Ci mogą się poruszać pieszo lub z wykorzystaniem różnych pojazdów.

Alec Ludford
Streamer Alecludford.
Źródło: commons.wikimedia.org na licencji Creative Commons.

Nierzadko streamerzy zmieniają lub łączą sposoby streamowania. Ci popularni w jakiejś jednej grze wychodzą z kamerką na zewnątrz i streamują np. podróż samochodem.

Głównymi platformami gdzie można znaleźć dziś streamerów są: Twitch, Youtube, Facebook. Osobno istnieją również strony internetowe przedstawiające transmisje streamerów prezentujących treści pornograficzne.

Kto to jest streamer?

A więc kim jest streamer? Jest to osoba, która lubi streamować w czasie rzeczywistym świat, w którym się znajduje, czy to wirtualny czy rzeczywisty, równocześnie będąc w tym samym czasie w kontakcie ze swoimi widzami.

Tym samym zapraszam do siebie na streamy, więcej info co, gdzie, kiedy na stronie o moim streamowaniu na Twitchu.


Opublikowano

w

przez