Co to jest streamowanie?

Co to jest streamowanie?
Photo by Mitchel Durfee on Pexels.com

Pamiętasz jak – jako dzieciak – przyglądałeś się starszym kolegom grającym na konsoli lub komputerze? Było w tym coś fascynującego, choć można by przecież pomyśleć, że tylko aktywna gra niesie za sobą prawdziwe emocje. Nie byłeś jednak wyjątkiem, a o tym jak wielka jest grupa osób, które lubią przyglądać się grze (i nie tylko!) innych, świadczy popularność streamowania, o którym przeczytasz poniżej.

Streamowanie weszło do mainstreamu

Streamowanie to publikowanie treści w czasie rzeczywistym, czyli na żywo. Może być to udostępnianie wideo z imprez, rozgrywek sportowych czy ważnych wydarzeń (podczas pandemii popularne stało się streamowanie ślubów dla osób, które nie mogą wziąć udziału w ceremonii ze względu na ograniczenia w liczbie gości), lub właśnie… transmitowanie własnej gry!

Co – poza grami – można streamować?

Popularni streamerzy gamingowi zamieszczają w sieci podgląd ekranu komputera i komentują rozgrywkę, angażując tym samym obserwatorów oraz budują społeczność wokół swojego kanału.

Streaming gier to jednak tylko fragment tego, co możesz obejrzeć w sieci… Na popularnej platformie streamingowej Twitch znajdziesz kategorie dotyczące muzyki, gotowania czy sztuki, a nawet zakładkę poświęconą w całości rozmowom.

Jak rozpocząć streamowanie?

Aby rozpocząć streamowanie, potrzebujesz przede wszystkim pomysłu! Zastanów się, co Cię interesuje i w jaki sposób możesz wyróżnić swój kanał wśród wielu innych o podobnej tematyce! Popularność streamerów wynika nie tylko z tego, czym się zajmują, ale głównie z ich barwnej osobowości.

Poza tym, do streamowania niezbędny jest także sprzęt w postaci komputera lub telefonu i przyzwoite łącze internetowe. Ostatnim krokiem jest założenie konta w jednym z dostępnych serwisów internetowych, np. Twitch. Jest to obecnie najpopularniejszy portal, za którego pośrednictwem można udostępniać streamy i zarabiać.

Najpopularniejsi twórcy osiągają dzięki streamingowi niemałe przychody, między innymi z reklam, czy wpłat od fanów. Jeśli zatem jest coś, czym chciałbyś podzielić się ze światem i nie obawiasz się bycia podglądanym… Streaming może być opcją dla Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.