Przejście gry Darq

Cima ćma ciymno czyli: Zagrajmy w Darq

Cima ćma ciymno czyli: Zagrajmy w Darq.

Cima ćma ciymno czyli: Zagrajmy w Darq. Film przedstawia moje przejście gry Darq, dość ciekawej gry przygodowej z elementami survival horroru oraz skradanki. Grę ogrywałem na żywo na moim kanale na Twitchu.

Po angielsku wyraz Darq wymawia się tak samo jak “dark”, co tłumacząc na polski znaczy “ciemno”. Stąd pozwoliłem sobie na nawiązanie w tytule do ciemności po śląsku i pojawiły się śląskie zwroty “cima”, “ćma”. Na filmie również mówię po śląsku, ale staram się mówić w taki sposób abym był zrozumiały dla każdego.

Rozgrywka w Darq

Ogólnie produkcja jest ciekawą i przyjemną grą. Wcielamy się w rolę chłopca, który znalazł się w świadomym śnie. W grze natkniemy się na wiele łamigłówek. Co ciekawsze podczas nich będziemy nie tylko poruszać czy przesuwać przedmioty ale też manipulować otoczeniem (np. obracać całe pomieszczenia). Jest to naprawdę dobrze zrobione. Ta ciekawa mechanika potrafi zamieszać w głowie i sprawia, że gra jest ciekawsza od innych podobnych produkcji.

Gra posiada również pewne elementy skradania. Możemy się natknąć na przeciwników, a ponieważ chłopiec nie potrafi walczyć trzeba ich po prostu unikać.

Za film zapraszam poniżej:

Bezpośredni link do filmu na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=_5-TxqAfRaM

Ten gameplay (walkthrough) “Cima ćma ciymno czyli: Zagrajmy w Darq” był streamowany na Twitchu i został zarejestrowany jako skrót (highlight): https://www.twitch.tv/videos/664119049

Informacje o grze na Steamie: https://store.steampowered.com/app/433550/DARQ/
Informacje o grze w Encyklopedii Gier: https://www.gry-online.pl/gry/darq/z2539a

Post jest częścią postów dotyczących moich produkcji na Youtube, o czym pisałem w tym poście wcześniej.


Opublikowano

w

,

przez