Baldur’s Gate Twierdza Strażnika

Baldur's Gate Twierdza Strażnika

Różne gry z serii Baldur’s Gate ogrywałem już wiele razy. Twierdza Strażnika z części drugiej nie była moim celem nigdy dotychczas.

Jakiś czas temu podczas streamowania tej części dodatku czyli Tronu Bhaala, pomyślałem, że zapiszę sobie film z przejścia Twierdzy Strażnika i umieszczę go na Youtube. Tak powstał cykl pięciu filmów przedstawiających moje zmagania.

Twierdza Strażnika znajduje się w drugiej części serii czyli w Baldur’s Gate: Cienie Amn. W oryginale jest to: Baldur’s Gate II: Shadows of Amn, a dodatek: Throne of Bhaal. Miejsce to dostępne jest w Cieniach Amn i w Tronie Bhaala. Całośc zajęła mi trzy streamy, które później wydzieliłem i podzieliłem na 5 odcinków – każdy film na każde piętro twierdzy:

  1. Twierdza Strażnika, wejście i poziom 1
  2. Poziom 2
  3. Poziom 3
  4. Poziom 4
  5. Poziom 5 i loch Uwięzionego

Po więcej info zapraszam na Wikipedię: Baldur’s Gate II: Tron Bhaala, a także na strony fanowskie, których jest wiele.

Insane difficulty

Niestety poniższy tekst jest nieaktualny, ponieważ niedawno ukazał się duży patrz do całej serii Baldursów, który namieszał mi w plikach save’ów. Tym samym odstawiłem przygody na dalszą przyszłość.

Aktualnie przechodzę calutką grę od samego początku do samego końca po raz n-ty. Tym razem na “szalonym” trybie trudności, tym najwyższym. Dodatkowo postanowiłem sobie, że odwiedzę każde jedno miejsce i zagadam do każdego NPC-ta jakiego napotkam. Gram z modami, nie tyle zmieniającymi świat gry, ale dodającymi również wiele nowych questów, postaci, miejsc etc. Więc nie łatwiej, a jeszcze trudniej.

W momencie pisania tego posta jestem gdzieś w połowie, dochodzę do tytułowych wrót w części pierwszej, a cały teren na południe od Wrót Baldura jest już w całości wyczyszczony (bez Wieży Durlaga, to na osobny post). Więc w tych moich nowych przygodach Baldur’s Gate Twierdza Strażnika pojawi się ponownie.

Po szczegóły wpadajcie pytać na stream, zaś info co, gdzie i kiedy, można znaleźć oczywiście w harmonogramie.

2 komentarze

  1. Podziwiam i jednocześnie rozumiem – pasja, to pasja! Trzymam kciuki i niezmiennie obserwuję Twoje poczynania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *